Časté dotazy

 • Mám potíže se zrakem a řeším otázku, zda stačí navštívit jen optika nebo spíše očního lékaře?

  Oční optik je v hierarchii odborného vzdělání na nejnižší úrovni, bohužel běžnou praxí jsou navíc přeškolovací kurzy neodborného personálu. Oční lékař, s titulem MUDr., je tedy jednoznačně vzdělanější a vhodnější k péči o Váš zrak. Doporučuji tedy navštívit očního lékaře.

   

 • Liší se nějakým způsobem optiky jedna od druhé nebo je to jedno?

  Ano liší a to velmi. Jedním z důvodů, proč je součástí naší oční ordinace i optika je fakt, že jsem se ve své praxi setkávala s neodborně zhotovenými dioptrickými brýlemi. Jako ošetřující lékař mám tedy kontrolu nad brýlemi, které Vám předepisuji a tím je má péče komplexní. Navíc náš optik má nejvyšší možné vzdělání, a to vyšší odborné vzdělání diplomovaného specialisty.

   

 • Proč není správné „chodit pro brýle“ přímo do optik, když jednoduše hůře vidím?

  Z mnoha důvodů. Za prvé NE všechny potíže se zrakem jsou tzv. od brýlí. Existuje řada onemocnění, která jsou zcela jiného původu a jejich diagnostika a léčba patří do rukou lékaře, očního specialisty. V optice dostanete pouze kompenzační pomůcku pro váš zrak k léčbě určitého onemocnění, nic víc.

  Za druhé, a to je zcela zásadní, budete při návštěvě naší ordinace komplexně vyšetřeni, vč. změření nitroočního tlaku a vyšetření očního pozadí, což je základní prevence zeleného zákalu, tzv. glaukomu, jehož výskyt v naší populaci stoupá a vyskytuje se u čím dál mladších lidí. Stále více se s tímto onemocněním setkávám i u dětí. Naštěstí čím lepší a přesnější přístroje máme, tím dříve je možné získat informace o hrozícím nebezpečí. Včasný záchyt, někdy i o několik let, a včasná léčba vede k menším nezvratným poruchám vidění. I když Vám v optice brýle „změří“ tzv. lékař, žádného dalšího vyšetření se Vám nedostane!

   

 • Podle čeho si mám vybrat očního lékaře?

  Spíše než věku lékaře bych si všímala, s jakou technikou pracuje. Pravidelně se účastním oftalmologických sjezdů (pro oční specialisty) v České republice i zahraničí, a pokrok v technologiích je opravdu obrovský. To, o čem se mi před lety na začátku mé praxe ani nezdálo, je dnes možné získat během 5 minut. I přes velkou nákladnost na pořízení se proto neustále snažím o udržení kroku s dobou. Doporučuji si tedy všímat technického vybavení oční ordinace.

 • V případě, že bych chtěl být vaším pacientem, co mi můžete nabídnout?

  Péči očního specialisty ve špičkově vybavené oční ambulanci. V případě, že to Vaše onemocnění bude vyžadovat, si můžete při jedné návštěvě nechat zhotovit i dioptrické brýle. Navíc se mohu zaručit za to, že brýle z naší optiky jsou zhotoveny bezchybně a odpovídají kvalitě, kterou by měly mít. Jejich cena a služby budou navíc bezkonkurenční, jelikož nás „prodej brýlí“ neživí, tak jako jiné optiky. Jakékoliv nesrovnalosti navíc vyřešíme ihned a na místě, protože jednotná a podrobná dokumentace nám poslouží k rychlé orientaci.

   

Kontakt

MUDr. Helena Moravčíková
Zárubova 498/31
142 00 Praha 4 - Kamýk

+420 739 00 44 33
(Pro objednání do
oční ordinace. Možno i SMS.)
+420 737 24 50 09
(oční optika)

MUDr. Helena Moravčíková © 2010 - 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode